//Vodoměrná šachta
Vodoměrná šachta 2020-07-08T12:47:02+00:00

Vodoměrná šachta

Jednoduchá montáž

100% vodotěsnost

Minimální stavební pracnost při osazení

Samonosné provedení

Nízká hmotnost

Variabilnost tvaru

Dlouhodobá životnost

Cenová dostupnost

V případě, že Vám nevyhovuje rozměr nebo velikost našich typových výrobků, kontaktujte naši atypickou výrobu na telefonním čísle +420 733 758 906, nebo nám zašlete poptávku s Vašimi požadavky.

Vodoměrné šachty jsou šachty pro podzemní vodovodní potrubí a slouží k osazení vodoměru a příslušných armatur na domovní přípojce tak, aby byly snadno přístupné. Vodoměrné šachty jsou vyrobeny z polypropylenu a vyztuženy proti tlaku okolního terénu.

Vodoměrná  šachta  odpovídá typovým podkladům pro stavební budování vodoměrných šachet. Z vnější strany nádrže jsou osazeny výztuhy z PP. Osa vodovodní  přípojky  je 185 mm ode dna šachty. Potrubí PP DN 32 – 63, nebo šroubení 1“ dle potřeby odběratele.

Standardní výška vstupního komínku 300mm, dle přání zákazníka lze komínek prodloužit. Vodoměrné šachty mají vstupní otvor průměr 600 mm a poklop pochozí. Šachty jsou vybaveny Al žebříkem pro snadný a bezpečný vstup.

Průměr nádrže vodoměrné šachty, hloubku a výšku komínku lze vyrobit dle požadavku odběratele či projektanta

Varianty produktu

PRŮMĚR [m] VÝŠKA [m] HMOTNOST [kg]
     
1,0 1,0 37
POPTÁVKA
KE STAŽENÍ
PRŮMĚR [m] VÝŠKA [m] HMOTNOST [kg]
     
1,0 1,3 45
POPTÁVKA
KE STAŽENÍ
PRŮMĚR [m] VÝŠKA [m] HMOTNOST [kg]
     
1,2 1,0 55
POPTÁVKA
KE STAŽENÍ
PRŮMĚR [m] VÝŠKA [m] HMOTNOST [kg]
     
1,3 1,0 60
POPTÁVKA
KE STAŽENÍ

Vykopání stavební jámy (rozměry jsou dány velikostí šachty zvětšené o manipulační prostor). Na dně výkopu se  provede vodorovná základová desku z betonu tloušťky min. 100 mm .  Rozměry základové desky jsou dány rozměry vodoměrné šachty zvětšené na každé straně o 100 mm. Šachta se usadí na zatuhlou, vyzrálou a očištěnou základovou desku. Po usazení šachty se připojí vodovodní přípojka a utáhnou vodotěsně prostupy. Šachta se obsypává přesátou zeminou (samonosné provedení) nebo plášť obetonujte. Víko vodoměrné šachty je pochozí. Při nebezpečí spodní vody je nutno vodoměrnou šachtu betonovat.